Jdi na obsah Jdi na menu

Třináct jarních kroků k postupu

14. 6. 2022

„Na celkové prvenství v soutěži kluci zadělali již v podzimní části, když skončili první o dva body. Měli fantastickou šňůru prvních deseti vyhraných utkání po sobě. Škoda, že se jim závěr podzimu moc nepovedl, když z posledních tří kol nečekaně dvakrát podlehli. V posledním zápase podzimu dokonce ve Veselí 0:3. Celou zimní přípravu jsme proto směřovali k odvetnému, prvnímu, jarnímu, mistrovskému zápasu s Veselím nad Moravou. Sice jsme měli na soupeře dvoubodový náskok, hráli jsme doma, ale jinak vše bylo proti nám. Nelichotivé skóre 0:3 ze vzájemného utkání, absence kapitána Davida Wolgemutha, který byl ve vzájemném podzimním utkání vyloučen a ne příliš dobrá atmosféra v mužstvu, protože se nám nevyvedla výsledkově generálka proti Mutěnicím. Výsledky v přípravě jsme měli výborné, ovšem prohraná generálka s Mutěnicemi vše rozbila a tak jsem vůbec netušil, co od zápasu čekat. Věděl jsem, že máme kvalitní tým, ovšem ještě nebyl zcela dle mých představ kondičně a takticky připravený a netušil jsem, jaká je úroveň ostatních mužstev v 1. A  třídě.“

19.3.2022

TJ Moravan Lednice - FC Veselí nad Moravou 5:0 (2:0)

Branky: 23' Jiří Ferby, 36' David Poláček, 70' Tomáš Wolgemuth, 81' Ondřej Osička, 83' Miroslav Fóbl

Sestava:

Lukáš Prokop - Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac, Tomáš Wolgemuth, Viktor Kacr - David Poláček, Jiří Gajdoš, Oska Lucký (68' Miroslav Fóbl), Pavel Simandl, Petr Mach - Ondřej Osička (86' Boris Čapka).

„Kluci podali fantastický, disciplinovaný výkon a druhému mužstvu tabulky jsme vrátili podzimní porážku i s úroky. V úvodu utkání byl vyloučen hostující Dominik Suchánek, když nemilosrdně skosil unikajícího Davida Poláčka. Výsledek byl pro hosty ještě hodně milosrdný a výborná divácká návštěva si přišla na své. Soupeřům jsme odskočili na rozdíl pěti bodů a první cíl byl tak splněn.“

19.3.2022

TJ Moravan Lednice - SK Šlapanice 7:0 (1:0)

Branky: 21' Viktor Kacr, 53' Jiří Gajdoš (p), 56' David Poláček, 61'Jiří Gajdoš (p), 66' Viktor Kacr, 70' David Wolgemuth, 78' Jiří Gajdoš(p).

Sestava:

Lukáš Prokop - Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac (Vít Černín), David Wolgemuth (Adam Minařík), Tomáš Wolgemuth - Petr Mach (Oskar Lucký), Jiří Gajdoš, Viktor Kacr, Pavel Simandl, David Poláček - Ondřej Osička (62' Mário Vrábel).

„I druhé jarní kolo jsme sehráli na domácím hřišti proti SK Šlapanice, které okupovaly spodní patra tabulky. Výhra proto byla naší povinností a kluci od úvodu zápasu nenechali nikoho na pochybách, že utkání vyhrají. Soupeř první poločas ještě díky našemu neproměňování šancí vzdoroval, ale po změně stran jsme vstřelili rychlé branky a bylo o vítězi rozhodnuto.  Ostatní výsledky nám hrály do karet a náš náskok se rozrostl již na osm bodů.“

3.4.2022

MFK Vyškov B - TJ Moravan Lednice 0:0

Sestava:

Lukáš Prokop- Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac, David Wolgemuth, Tomáš Wolgemuth, Viktor Kacr - Petr Mach, Jiří Gajdoš, Pavel Simandl, David Poláček (89' Vít Černín) - Ondřej Osička (65' Mário Vrábel).

„Ve třetím jarním kole jsme zajížděli na půdu opět druhého mužstva tabulky, Vyškova, který se netajil touhou ještě zabojovat o postup. Od prvních jarních kol proto hojně využíval hráče kádru druholigového „A“ mužstva a proti nám se posílil dokonce šesti hráči. Kluci však na tuto situaci byli připravení.  Dali jsme si za cíl neprohrát i když jsme tušili, že splnit tento cíl bude velice náročné. Dle toho jsme zvolili taktiku zhuštěného hřiště na naší polovině s úkolem využít každé možnosti k brejku. V prvním poločase jsme navíc hráli proti větru, ovšem soupeř si vytvořil jen dvě brankové příležitosti oproti jedné naší. Avšak ve druhém poločase jsme domácí překvapili a ti mohli být rádi, že neinkasovali několik branek. Bohužel špatné řešení přečíslení zapříčinilo, že zápas skončil bezbrankovou remízou. Po utkání jsem měl smíšené pocity, protože výhra byla velice reálná. Nakonec jsme tedy další cíl splnili. Bodový rozdíl od druhého mužstva v tabulce činil stále osm bodů. Myslím si, že utkání mělo divizní parametry.“

9.4.2022

TJ Moravan Lednice – Baník Dubňany 2:1 (1:0)

Branky: 10' Ondřej Osička, 85' Petr Mach - 46' Tomáš Zelinka

Sestava:

Lukáš Prokop - Jiří Ferby, Likáš Ianosteac, David Wolgemuth, Tomáš Wolgemuth, Viktor Kacr (86' Vít Černín) - Petr Mach, Jiří Gajdoš, Pavel Simandl, David Poláček (68' Miroslav Fóbl) -Ondřej Osička (62' Mário Vrábel).

„Výsledky zapříčinily, že jsme se doma střetli opět s druhým mužstvem tabulky. Baník Dubňany preferuje fotbal, který nemáme rádi. Jejich fotbal hodně bolí a tak tvrdé hře, verbálním atakům hráčů i realizačního týmu mohou někteří rozhodčí či hráči soupeře podlehnout. Tentokráte rozhodčí Mrkvica podal výborný výkon. Kluci začali opět fantasticky a již v 10. minutě jsme se dostali do vedení. Předváděli jsme krásnou hru a soupeř si s námi nevěděl rady. Bohužel opět jsme nedokázali proměňovat šance a od třicáté minuty jsme pomalu přestávali být aktivní a nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdou hrou soupeře. Poločas jsme vyhráli a byla škoda, že těsně před přestávkou jsme nedokázali využít dvě obrovské příležitosti. Ihned po přestávce soupeř náhodně vyrovnal hezkou střelou a od té doby byl lepší. Ovšem i podrážděnější a agresívnější, na což doplatil. Za druhou žlutou kartu musel opustit hřiště střelec vyrovnávající branky Tomáš Zelinka a od té doby se nám lépe dýchalo. Nakonec díky obrovské vůli a touze po vítězství kluci vstřelili tolik toužebný druhý gól a se štěstím přežili nastavení. Další cíl byl splněn a my jsme si připsali těžce vybojovanou výhru. Měli jsme tedy úspěšně za sebou těžký začátek soutěže, ke kterému směřovala zimní příprava. Vybojovali jsme si lepší vzájemné bilance s mužstvy ze špičky tabulky a náš náskok tak zůstával stále osmibodový. Teď už se celkové prvenství jevilo velice reálně. Kluci hráli výborně, čekali nás lehčí soupeři a mužstva ze špičky tabulky hrála ještě mezi sebou. “

16.4.2022

Kordárna Velká nad Veličkou - TJ Moravan Lednice 1:3 (1:3)

Branky: 3' David Poláček, 13' Petr Mach, 29' Tomáš Wolgemuth - 22' Radek Štolba

Sestava:

Adam Minařík - Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac, Tomáš Wolgemuth, Viktor Kacr - Petr Mach, Jiří Gajdoš, Pavel Simandl, David Poláček - Mário Vrábel (76' Ivo Michal), Ondřej Osička (75' Oskar Lucký).

„Na hřiště posledního celku tabulky jsme díky nemocím  cestovali v hodně prořídlé sestavě. Na lavičce jsme měli jen dva hráče a do branky šel na jaře poprvé Adam Minařík. Kluci podali v prvním poločase nádherný výkon a poločas jsme vyhráli 1:3. Druhý poločas již tak výborný nebyl, ale kluci si zkušeně pohlídali povinnou výhru a domácím nedali šanci. Díky ostatním výsledkům náš náskok ještě vzrostl na úctyhodných jedenáct bodů. „

23.4.2022

TJ Moravan Lednice – TJ Slavoj Rohatec 4:1 (2:0)

Branky: 35' Mário Vrábel, 40' Ondřej Osička, 50' Jiří Gajdoš (p), 59' Mário Vrábel - 87' David Šimánek (p)

Sestava:

Lukáš Prokop - Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac, Tomáš Wolgemuth, Viktor Kacr - Petr Mach (83' Boris Čapka), Jiří Gajdoš, Pavel Simandl (62' Oskar Lucký), David Poláček (78' Adam Minařík) - Mário Vrábel (78' Ivo Michal), Ondřej Osička (78' David Jochman).

„Další domácí utkání jsme sehráli proti fotbalově výbornému Rohatci. Soupeř nečekaně okupoval až střed tabulky, ale u nás sehrál velice povedené utkání. Kluci ovšem potvrdili svoji kvalitu a připravenost a od 50. minuty zápasu bylo rozhodnuto. Po tomto utkání mě hráči definitivně přesvědčili, že jsou výborní a velice dobře připravení a že jen nešťastná shoda okolností a náhod by nás mohla připravit o celkové prvenství. Na čele tabulky jsme měli stále jedenáctibodový náskok. Ostatní mužstva za námi ztratila, mimo druhých Dubňan. „

1.5.2022

FK Milotice - TJ Moravan Lednice 0:3 (0:1)

Branky: 40' Ondřej Osička, 55' Mário Vrábel, 78' Ondřej Osička.

Sestava:

Lukáš Prokop - Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac, Tomáš Wolgemuth, Viktor Kacr - Petr Mach, Jiří Gajdoš (79' David Wolgemuth), Pavel Simandl, David Poláček (85' Adam Minařík) - Mário Vrábel (79' Oskar Lucký), Ondřej Osička (74' Vít Černín).

„Domácí byly na čtvrtém místě tabulky a tak jsme čekali těžký zápas. Pokračovali jsme ve stejné taktice i rozestavení z domácího zápasu s Rohatcem a spoléhali na naši kvalitu a to, že bychom soupeře mohli ve druhém poločase fyzicky přehrát. Ovšem kluci byli od začátku lepší o dvě třídy a kdybychom proměnili alespoň třetinu šancí, mohlo být rozhodnuto již do poločasu. Nakonec jsme si připsali pohodovou výhru. Dubňany, náš nejbližší soupeř v boji o celkové prvenství, vyhrály na hřišti poslední Velké nad Veličkou a tak jsme vedli tabulku stále o jedenáct bodů."

7.5.2022

TJ Moravan Lednice – TJ Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

Branka: 90+1' Filip Gazárek

Sestava:

Lukáš Prokop - Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac, Tomáš Wolgemuth, Viktor Kacr - Petr Mach, Jiří Gajdoš (69' Oskar Lucký), Pavel Simandl, David Poláček - Mário Vrábel (38' David Wolgemuth), Ondřej Osička (69' Miroslav Fóbl).

„Hroznová Lhota nás svým pojetím fotbalu hodně potrápila a totálně psychicky rozložila, což byl asi záměr. Po každém zákroku její hráči dlouho leželi na trávníku, zdržovali a verbálně napadali naše hráče za tichého přihlížení hlavního rozhodčího. Jejich rychlé brejky v několika hráčích nám dělaly problémy. Když jsme neproměnili žádnou šanci a také zakončení Petrem Machem v závěru zápasu skončilo na tyči, byli jsme v nastavení potrestáni tečovanou střelou. Naštěstí nejbližší soupeři za námi  ztratili a tak náš náskok na čele tabulky byl stále luxusní, jedenáctibodový.“

15.5.2022

TJ Družstevník Nikolčice - TJ Moravan Lednice 0:4 (0:0)

Branky: 58', 65', 87' Ondřej Osička, 82' Petr Mach.

Sestava:

Lukáš Prokop - Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac, Tomáš Wolgemuth, Viktor Kacr - Petr Mach, David Wolgemuth, Oskar Lucký, David Poláček - Mário Vrábel (26' Vít Černín), Ondřej Osička.

„Do zápasu nenastoupili zranění z předzápasového tréninku Pavel Simand a Jiří Gajdoš. Když po pětadvaceti minutách musel odstoupit i Mário Vrábel a na lavičce náhradníků zůstal jen brankář Michal Hübl, přepadaly mě chmurné myšlenky. Kluci utkání měli ale pod kontrolou a čtyřmi brankami ve druhém poločase rozhodli o vítězství. Dubňany vyhrály v Miloticích a tak ztracený bod z domácího zápasu rozhodl, že na definitivu si musíme počkat minimálně do dalšího zápasu. Ten jsme si již dávno přeložili na pátek, jako by jsme tušili….Hroznová Lhota remízovala s Vyškovem a tak již jen Dubňany zůstaly náš jediný možný konkurent o vítězství v soutěži. Náš náskok na čele tabulky byl stále jedenáctibodový a tak jsme měli čtyři pokusy na získání potvrzujícího jednoho bodu, abychom se nemuseli ohlížet na druhé Dubňany."

20.5.2022

TJ Moravan Lednice – FK Valtice 3:0 (0:0)

Branky: 49' Vít Černín, 62' Pavel Simandl, 82' Miroslav Fóbl.

Sestava:

Lukáš Prokop - Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac, Tomáš Wolgemuth, Viktor Kacr - Petr Mach (85' Filip Foukal), David Wolgemuth, Pavel Simandl (82' Oskar Lucký), David Poláček (85 Kryštof Lucký) – Vít Černín (72' Miroslav Fóbl), Ondřej Osička.

„ Utkání jsme měli zcela pod kontrolou, ale brankově jsme se prosadili opět až po přestávce. Když na začátku druhého poločasu Víťa Černín dostal odražený míč do sítě soupeře, nikdo na stadionu již nepochyboval, že alespoň tolik potřebný bod získáme. Nakonec jsme opět přesvědčivě vyhráli, když další branky vstřelili Pavel  Simandl a symbolicky Mira Fóbl. Další šance zůstaly nevyužity, ale to již nikomu, na slušně zaplněném stadionu, nevadilo. A když v 19.49 rozhodčí Musil naposledy foukl do píšťalky, tak jsme mohli vypustit emoce radosti naplno. Kluci to dokázali  čtyři kola před koncem bez ohledu na výsledek zápasu Dubňan s Hroznovou Lhotou. Stali jsme se poprvé v historii Vítězové 1.A třídy  a zapsali se tak do klubové historie. Po víkendových zápasech se náš náskok v tabulce zvýšil již na 13 bodů."

29.5.2022

SK Vacenovice - TJ Moravan Lednice 0:10 (0:3)

Branky: 16', 42', 59' Ondřej Osička, 35', 55' Viktor Kacr, 67', 70' Petr Mach, 74', 77', 87¨´David Poláček.

Sestava:

Michal Hübl - Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac, Tomáš Wolgemuth - Petr Mach, Oskar Lucký (59' Vít Černín), David Wolgemuth, Pavel Simandl, David Poláček – Viktor Kacr, Ondřej Osička.

„ Kluci si lehce poradili s decimovaným soupeřem, s chutí si zahráli bez nervů a zastříleli. Vysokou výhrou tak vytvořili další rekord soutěžního ročníku. Náskok na čele tabulky po 24. kole navýšili na úctyhodných 15 bodů."

3.6.2022

TJ Moravan Lednice – Tatran Kohoutovice 1:0 (1:0)

Branka: 37' Pavel Simandl z penalty

Sestava:

Lukáš Prokop - Jiří Ferby (74' Vítek Kyněra), Lukáš Ianosteac, David Wolgemuth, Viktor Kacr - Petr Mach, Oskar Lucký (57' Jiří Gajdoš), Pavel Simandl, David Poláček (65' Roman Sedláček) (74' Lukáš Vala) – Vít Černín (57' Kryštof Lucký), Ondřej Osička.

„Utkání se nám herně vůbec nepovedlo. Měli jsme neustálou herní převahu, ale pokračovali jsme v neproměňování šancí. O těsnou výhru se postaral z penalty Pavel Simandl, která byla nařízena za sražení Jirky Ferbyho ve vápně. Pozitivum bylo další čisté konto a nadějné výkony dorostenců. Náskok na prvním místě jsme měli stále patnáctibodový.“

12.6.2022

Slavoj Velké Pavlovice - TJ Moravan Lednice 0:0

Sestava:

Lukáš Prokop - Jiří Ferby, Lukáš Ianosteac, Tomáš Wolgemuth, Roman Sedláček (60' Kryštof Lucký) - Petr Mach, Oskar Lucký (80' Filip Foukal), David Wolgemuth, Jiří Gajdoš, Vít Černín( 76' Vítek Kyněra) – Ondřej Osička.

„Do závěrečného zápasu jsme nastupovali bez několika hráčů  a pokračovali jsme v trendu neproměňování i těch nejvyloženějších brankových příležitostí. Měli jsme opět velkou převahu a v defenzivě jsme byli téměř bezchybní. Závěr zápasu hrála obě mužstva na výhru. Když jsme neproměnili několik vyložených šancí, tak nás mohli potrestat ze závěrečného protiútoku domácí, ale míč jim těsně před brankovou čárou skluzem vykopl Vítek Kyněra a zachránil nám čisté konto a bod z utkání. Na jaře jsme tak inkasovali pouze čtyřikrát a vstřelili 42 branek. Myslím si ovšem, že jsme jich mohli v klidu vstřelit šedesát a v celém ročníku tak překonat stogólovou hranici.  Kluci podali slušný herní výkon, zvláště v prvním poločase a udrželi opět čisté konto. Náš náskok na čele tabulky činí nakonec propastných 13 bodů od druhého MFK Vyškov.“

„Chválím kluky za celou jarní část sezóny, že si udrželi výsledkovou stabilitu z podzimu oproti ostatním mužstvům a dokázali vybojovat pro Moravan po několika letech další postup do vyšší soutěže. Nedokáži srovnávat s podzimní částí, ale dle výsledků jsme byli ve všech zápasech herně dominantnější vyjma druhého poločasu s Dubňany a zápasu ve Vyškově. Ve  Vyškově to byl ovšem náš taktický záměr. S odstupem času si myslím, že k úspěchu nás dovedlo zdolání několika kroků. Tím prvním bylo, aby sami hráči chtěli zabojovat o prvenství v soutěži. To znamená, aby pro fotbal dělali maximum v rámci jejich možností. Neměli to se mnou jednoduché, protože jsem vyžadoval určitou herní ale i osobní disciplínu. Tréninky měli občas náročné a pilovali jsme některé prvky několikrát tak, že je tréninky nebavili. Ale pak vše přenášeli do utkání a byla radost se na hráče dívat. Další důležitý krok bylo první jarní utkání s Veselím. V něm kluci předvedli fantastický výkon a soupeře doslova smetli. Mezi další důležité kroky řadím bezbrankovou remízu ve Vyškově, který se netajil ještě zabojovat o postup a posledním takovým zlomovým krokem byla výhra doma s Dubňany, i když se nám, ve druhém poločase, herně nedařilo. Po těchto zápasech jsme získali již osmibodový náskok, kluci nabyli obrovské sebevědomí a víru, že jsou opravdu nejlepší a tak vybojovali historický postup již v předehrávaném zápase čtyři kola před koncem soutěže. Bavilo mě dívat se na naši hru. Kluci působili oproti soupeřům vyspěle jak takticky, tak herně a sebevědomě. Hráči mně připravili krásné fotbalové chvíle a za to jim patří velký dík."

Všichni, kdo se postarali o jedinečný fotbalový úspěch mužů TJ Moravanu Lednice

Hráči: David Wolgemuth, Tomáš Wolgemuth, Miroslav Fóbl, Pavel Simandl, Jiří Gajdoš, Lukáš Prokop, Lukáš Ianosteac, Jiří Ferby, Ondřej Osička, Viktor Kacr, Petr Mach, David Poláček, Mário Vrábel, Michal Hübl, Vít Černín, Adam Minařík, Oskar Lucký, Zdeněk Očenášek, Daniel Netopilík, Kryštof Lucký, Matěj Wallisch, Boris Čapka, Michael Ruber, Lukáš Vala, Jakub Lebloch, Šimon Kristoň, Ivo Michal, David Jochman, Filip Foukal, Roman Sedláček a Vítek Kyněra.

Trenéři: Milan Volf, Mojmír Bezucký a Jan Podškubka

Realizační tým: Miroslav Schallenberger, Petr Forman a Zdeněk Doležal

Děkuji také vedení klubu za vytvoření fantastických podmínek

Vedení klubu: Kamil Kasala, Miroslav Schallenberger, Josef Mynařík, Roman Lukášek, Kamil Schallenberger, Petr Forman a Jaroslav Zapletal