Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. kolo Lanžhot - Moravan Lednice 0 : 1 (0 : 0)

26. 10. 2008

Branka:  Fóbl Miroslav

Sestava

Podškubka Jan

Kříž Michal - Vymyslický Igor - Wolgemuth Tomáš - Bartošík Petr

Puchala Bohuslav - Kozubík Lukáš - Holešínský Jaroslav - Ševčík Michal

Markovič František - Fóbl Miroslav

Náhradníci:  Budlanský Luboš, Čapka Jakub, Holáň David, Horáček Jaroslav a náhradní     

                       brankář Forman Petr

 

Ve 12. kole mistrovské soutěže I. B třídy skupiny C se utkal druhý Lanžhot se třetí Lednicí, oba s počtem 21 bodů. Obě mužstva začala bojovně a důrazně se zabezpečenou a dobře organizovanou obranou. První střelu směrem na lanžhotskou branku vyslal ve 3. minutě z 20 metrů Lukáš Kozubík, ale bránu netrefil. V 6. minutě byl přesnější domácí Juraj Ralbovský, ale jeho střela z 25 metrů šla přímo do náruče lednického brankáře Jendy Podškubky. V této fázi utkání se hrálo většinou ve středu hřiště. Hráčům se nedařilo najít recept na překonání dobře fungujících obran obou soupeřů. Výsledkem bylo několik nepřesných střel lanžhotských i lednických hráčů z velké vzdálenosti. Větší šanci jsme měli ve 31. minutě, kdy Mirek Fóbl přihrál  mezi obránce domácích nabíhajícímu Frantovi Markovičovi, který však nezpracoval idálně míč a domácí brankář Jiří Bartoš včas vyběhl a míč pokryl. Do konce poločasu se již na bezbrankovém stavu nic nezměnilo.

Vstup do druhého poločasu měli šťastnější naši hráči. Již ve 46. minutě odvrátila domácí obrana centrovaný míč pouze na šestnáctku k volnému Mirkovi Fóblovi, který bez přípravy poslal přízemní střelu k pravé tyči, na kterou brankář Jiří Bartoš nedosáhl. Po obdržené brance Lanžhotští přidali, ale ohrozit naši branku se jim nedařilo, neboť naše obrana pracovala precizně. Za zmínku stojí střely domácích Pavla Šustra v 50. minutě z 20 metrů a Přemysla Kováře v 54. minutě z 18 metrů. Obě střely však Jenda Podškubka s přehledem zlikvidoval. V 68. minutě přišla jediná vyložená šance celého utkání. A byla na našich kopačkách. Po ideální přihrávce Jary Holešínského šel sám na branku Michal Ševčík, ale trefil jen domácího gólmana. Míč se odrazil zpět k Michalovi Ševčíkovi, odcentroval ho na zadní tyč a Franta Markovič hlavičkoval nad břevno. V 77. minutě vystřídal David Holáň zraněného Mirka Fóbla a v 86. minutě Jakub Čapka zraněného Igora Vymyslického. Hráči Lanžhota se na závěrečný nápor již nezmohli a tak utkání ukončilo taktické střídání Luboše Budlanského místo Franty Markoviče v 92. minutě. Za předvedený výkon a bojovnost si naše mužstvo zaslouženě odvezlo tři body.