14. kolo SK Rakvice - Moravan Lednice 2 : 1 (2 : 1)

15. 6. 2019

Branky: 11´, 26´ (p) Adam Peš - 38´ David Poláček

Vyloučení: 65´ David Wolgemuth po druhé žluté

Sestava: Jiří Trubač - Roman Sedláček (68´ Ivo Tetur), David Poláček, Jiří Ferby, Viktor Kacr - Roman Vejvančický (58´ Miroslav Pekárek), Matěj Mikáč,  Miroslav Fobl (80´ Ondřej Kabrhel),  David Wolgemuth - Tomáš Wolgemuth, Tomáš Pálka (87´ Radek Sedláček)

Do Rakvic jsme jeli s jediným cílem-vyhrát, abychom se nemuseli ohlížet na výsledek z Ratíškovic. Ze začátku jsme hráli disciplinovaně, byli jsme lepší a nepouštěli jsme domácí do žádných šancí, protože jsme dobře dostupovali jejich hráče. V 6. minutě jsme se dostali do vyložené šance, když zakončoval centr ze strany David Poláček, ale neprostřelil domácího brankáře. Ten vyrazil míč před sebe a následně ani nadvakrát jsme nedokázali dopravit míč do sítě domácích. Pokračovali jsme stále v trpělivé hře a domácí se začali uchylovat k nákopům. Jeden jsme nezachytli a dravostí se prosadil Adam Peš, když se zbavil kličkou i Jirky Trubače. Obdržená, zbytečná branka s námi otřásla a rázem byli domácí lepší. Nám se nedařilo nic a nervozita nás připravovala o spoustu míčů. Přišla 26. minuta a opět zaúřadoval Adam Peš, když si naběhl na přihrávku za obranu, chtěl obejít i Jirku Trubače, ovšem ten ho fauloval - penalta  a domácí zvýšili na 2:0. Od té doby jsme zredukovali hru na tři obránce, posílili útok a začali být vepředu nebezpeční, ovšem v zakončení úplně bezzubí. Přišla však 38. minuta, David Poláček převzal míč ze strany a nádhernou střelou k tyči vykřesal pro nás naději. Domácí ovšem všemožně kouskovali hru, polehávali po trávníku a tím jsme se nemohli dostat do tempa. Druhý poločas jsme začali náporem, Tomáš Pálka měl velkou šanci, neproměnil a od té chvíle to začal být náš zmar. Domácí pokračovali ve zdržovací taktice a tím jsme byli víc a víc nervóznější. Když jsme přišli o vykartovaného Davida Wolgemutha, naše šance na úspěch se rapidně zmenšily. Přesto jsme posílili ještě útok o dalšího hráče, tím jsme však  umožnili  domácím chodit do naší otevřené obrany. Žádnou z šancí neproměnili a když ani my jsme nedokázali vstřelit branku, utkání skončilo výhrou domácích. Naše snažení jsme tak nedokázali dotáhnout do konce. Škoda, ale i tak musím chlapcům poděkovat za nádhernou sezónu s krásnými zážitky. Bylo úžasné sledovat, jak se zlepšují. Nebylo jednoduché se vypořádat se situací, když jsme byli na čele tabulky a každý nás chtěl porážet. Většina kluků tohle zažila poprvé. Tahle porážka v posledním zápase bolí, ale díky tomu budou kluci v příští sezóně ještě silnější.