Jdi na obsah Jdi na menu

19. kolo Moravan Lednice - Rohatec 6 : 2 (2 : 1)

20. 4. 2019
Branky: 9‘ Pálka Tomáš, 25‘ Kacr Viktor, 59‘ Pálka Tomáš, 64‘ Wolgemuth Tomáš, 70‘ Kacr Viktor, 80‘ Pálka Tomáš (pen.) – 38‘ Konečný Michal, 73‘ Šimánek David.

Sestava: Jiří Trubač - Roman Sedláček, Roman Vejvančický (71´ Lukáš Svoboda), David Poláček (81´ David Beneš), Viktor Kacr – Jiří Ferby, Matěj Mikáč (83´ Ivo Tetur), David Wolgemuth,  Radek Sedláček - Tomáš Wolgemuth, Tomáš Pálka.

Stále nás trápí velká marodka a tak jsme nastoupili  ve stejné sestavě z Velké. Na lavičce již byli připraveni po zranění Mira Fobl, tvůrce hry Lukáš Svoboda a uzdravený Ivoš Tetur, kteří naskočili v průběhu utkání. Do soupeře jsme se pustili s vervou a vytvořili jsme si tlak i příležitosti, ovšem obrana hostů pracovala spolehlivě. Přišla však 9. minuta a rohový kop, kdy se Tomáš Pálka ocitl zcela osamocen a poslal nás střelou k tyči do vedení. Soupeř zapnul na větší obrátky a podnikal nebezpečné brejky. Naši obránci pracovali však spolehlivě a tak jsme to byli opět my, kdo se radoval. Ve středu hřiště vybojoval míč Jirka Ferby, posunul do strany na Tomáše Pálku, který předložil míč Viktorovi Kacrovi a vedli jsme 2:0. Poté jsme měli několik vyložených šancí, kdy jsme mohli soupeře definitivně dorazit, ale nedali jsme si pozor na ofsajdová postavení, a jak už to u nás bývá zvykem,  soupeři jsme umožnili z ničeho skórovat. Špatně jsme vyřešili obrannou situaci, nechali jsme se přečíslit a Jirka Trubač v bráně již pohromě nezabránil. V poslední minutě prvního poločasu jsme navíc opět faulovali a míč z trestného kopu naštěstí minul levý růžek naší branky. Ihned po přestávce nás podržel opět Jirka Trubač, když zachránil hlavičku hostujícího hráče na brankové čáře. Naštěstí jsme přežili tyto  nepříjemné momenty a konečně jsme opět začali  hrát naší hru, dostávat se do vyložených brankových příležitostí.  V 50. minutě Matěj Mikáč unikl po křídle, předložil míč Tomáši  Pálkovi, ale hostující brankář bravurně zneškodnil. V 55. minutě, po rohovém kopu, hlavičkoval zcela osamocený Tomáš Wolgemuth, bohužel jen těsně vedle. V 59. minutě jsme se konečně dočkali, když Roman Vejvančický vybojoval uprostřed hřiště míč, dostal se až před velké vápno soupeře a přihrávkou vybídl ke skórování Tomáše Pálku. Pokračovali jsme stále v nátlakové hře a postupně se trefili po centru hlavou Tomáš Wolgemuth a Viktor Kacr střelou ze strany. Z naší strany to byl již koncert, bohužel jsme byli méně koncentrovaní pod dojmem, že se nemůže již nic stát a tím jsme dovolili soupeři zbytečně snížit. Tomáš Pálka, sám  na penaltě nevystřelil, snažil se ještě nahrávat o míč jsme přišli a z následného protiútoku jsme inkasovali.  Závěr patřil gólově opět nám, když  byl faulován ve vápně David Wolgemuth a Tomáš Pálka tak zkompletoval opět hattrick.
 Myslím si, že se utkání divákům muselo líbit, padlo hodně branek, získali jsme tři body a naše hra splňovala vysoké parametry. Chválím i soupeře, že se neuchyloval k žádným zákeřným faulům a utkání tak probíhalo v rámci fair play.