Jdi na obsah Jdi na menu

Trenér Milan Volf hodnotí podzimní část soutěžního ročníku 2022/2023

15. 11. 2022

„ZISK 21 BODŮ POVAŽUJI ZA ÚSPĚCH“

„Podzimní sezónu bych rozdělil na dvě části. První až deváté kolo a druhá část desáté až patnácté kolo. V prvním kole jsme nastoupili ještě v plné síle a kluci získali historicky první výhru v krajském přeboru. Od té doby ale přibýval na marodce jeden hráč za druhým. Největší krizi jsme měli v Krumvíři, kde jsme překvapivě vyhráli a v Ivančicích. To nás bylo na zápasech zdravých sotva jedenáct a stále pomáhali i kluci z „B“ mužstva. Díky tomu jsme museli přizpůsobit taktiku a dbali hlavně na defenzivu s cílem neinkasovat, což se nám celkem dařilo. Fotbal jsme nehráli pohledný a hráče tento styl hry ani moc nebavil. Přiznám se, že ani mě ne, ale potřebovali jsme získávat body a tak kluci akceptovali, co bylo třeba. Hráli perfektně organizovaně a obětavě. Zlom nastal v desátém kole na Svratce.  Na zápase jsem měl konečně téměř všechny hráče. Ovšem problém byl v tom, že uzdravení hráči neměli za sebou téměř žádné tréninkové jednotky. Proto do zápasů naskakovali až ke konci a průběžně dostávali šanci na větší minutáž. Díky tomu jsme mohli změnit taktiku na více ofenzivní a v případě potřeby ve druhých poločasech nasadit do hry čerstvé kluky. V již zmíněném utkání na Svratce jsme v prvním poločase nebyli vůbec koncentrovaní jako v předešlých zápasech, dostali tři rychlé branky a již bylo těžké proti rozjetému soupeři alespoň vyrovnat. Myslím si, že jsme prohráli díky tomu, že hráči měli pocit, že když jsme téměř kompletní, tak vše najednou půjde samo. Omyl. Bez poctivého výkonu a koncentrace nelze v krajském přeboru uspět. Prohráli jsme vysoko 2:5, ale řekl bych, že druhý poločas byl pro nás právě ten zlomový moment. Kluci zahráli výborně a zjistili jsme, že můžeme hrát proti každému mužstvu, co je nám vlastní.  Výsledky se dostavily. Posledních pět kol kluci herně i výsledkově zvládli, ani jednou neprohráli a získali 11 bodů do tabulky. Celkově jsme na podzim vybojovali krásných 21 bodů a přezimujeme na osmé pozici. Kluci ukázali, že soutěž mohou hrát. Chválím je za tréninkovou účast i herní projev v zápasech. Mám radost, že se snaží aplikovat do zápasů prvky, které trénujeme. Patří jim velký dík, protože mně připravili na podzim krásné fotbalové zážitky. Jsem na ně hrdý.“