Zhodnocení podzimní části mistrovské soutěže

10. 12. 2018

Zhodnocení podzimní části sezóny 2018/19 TJ Moravan Lednice 1. tř. sk.“A“ muži

Podzim 2017

6. TJ Moravan Lednice                          13     7   3   3   37 : 22            24 bodů

Podzim 2018

2. TJ Moravan Lednice                          13   10   0   3   34 : 19            30 bodů

Odchody: Holešínský Jaroslav, Vejvančický Marek, Polách Lukáš, Polák Michal, Netopilík Daniel, Kovář Filip, Redek Kamil, Kolaja David,

Příchody: Ferby Jiří, Lošťák Filip, Mikáč Matěj, Nosek Daniel, Trubač Jiří, Kacr Viktor

Jelikož jsem viděl kluky dvakrát v posledních domácích zápasech minulé sezóny, do té nové jsem si stanovil cíle, zlepšit kondici, organizaci hry a sebevědomí. S letní přípravou jsem ovšem nebyl vůbec spokojený, protože kluci měli velké absence z důvodu čerpání dovolených, takže jsme neodtrénovali to, co jsem chtěl. Navíc přípravné letní období je krátké a tak jsme měli na vše málo času. Přípravná utkání proto dopadla neslavně. Neomlouvá nás ani to, že jsme hráli sesilnými protivníky z krajského přeboru. Také jsem postupem času objevoval u některých kluků bohorovnost bez žádných ambicí a cílů.  Proto mně přibyla další starost, jak se vypořádat pro mě s něčím takovým, zcela neznámým a když k tomu přidám ne dobrou náladu hráčů z předešlé sezóny, nečekal nás všechny vůbec lehký úkol. K prvnímu mistrovskému utkání do Bučovic jsem proto cestoval s obavami, jak se projeví nedostatečná příprava. Zápas z naší strany podle toho také tak vypadal. Působili jsme chaotickým dojmem a absence Miry Fobla a Davida Wolgemutha nám také na sebevědomí nepřidaly. Nakonec jsme prohráli díky zvýšené bojovnosti domácích ve druhém poločase a kluci mně tak přidělali na celý týden dost starostí, protože jsme potřebovali na domácím hřišti zdolat nováčka z Pačlavic. To se nám podařilo, když ve druhém poločase jsme byli zcela dominantní a tak jsme měli klid a náladu do dalších dnů na trénování.  V dalším utkání jsme vyhráli v Kyjově, výsledek doma potvrdili výhrou s Velkou a poté cestovali k tehdy druhému mužstvu v tabulce, Rohatce. Tam jsme ve velice kvalitním utkání vyhráli a začali jsme cítit, že se zlepšujeme ve všech směrech. Myslím si, že toto utkání bylo takové zlomové. Nakonec se nám podařila fantastická šňůra deseti vyhraných utkání v řadě, která nás vynesla na první místo v tabulce s šesti bodovým náskokem. Ale jak už to ve sportu, tak i v životě bývá, každý jednotlivec či kolektiv si projde mírnou krizí. Ta nás postihla po utkání s Miloticemi. Navíc se na nás každý protivník chtěl „vytáhnout“ a utkání pro nás začala být obrovsky těžká. Utkání s Veselím a Dubňany a jsme vyhráli díky vůli, ale herně to nebylo z naší strany ono. Nejlepší disciplinovaný výkon jsme předvedli následně ve Vyškově, kde jsme jako první mužstvo v sezóně připravili domácí o body a dostali jsme se do čela tabulky. Již jsem se domníval,  že krizi máme pryč, ale utkání s Ratíškovicemi nám ukázalo, že tomu tak není. Vyhráli jsme díky kvalitní obranné hře a nedisciplinovanosti soupeře, ale nálada nebyla vůbec dobrá. Cítili jsme se unavení, protože kádr jsme měli velice úzký. Nikdy jsme se nesešli kompletní, vždy chyběli minimálně jeden až dva hráči. A tak s vědomím, že se nám nedaří, jsme cestovali do Hroznové Lhoty, která měla fantastickou druhou část podzimní sezóny. A podle toho utkání dopadlo. Dostali jsme zaslouženě výprask.  Nezdar jsme chtěli napravit v posledním domácím utkání s Rakvicemi. První poločas byl z naší strany pokračováním bídného výkonu z Hroznové Lhoty, ovšem ve druhém poločase jsme sehráli snad nejlepší poločas z celého podzimu. Bohužel jsme neproměnili brankové příležitosti na tři utkání a inkasovali tak z ojedinělého protiútoku ve druhém poločase. Po zápase jsem ale kluky pochválil, protože na hřišti nechali všechny síly a na konec podzimu mně ukázali, že dokáží hrát tak, jak si představuji.

I když se nám nevydařil závěr sezóny i tak jsem maximálně spokojený. Zisk třiceti bodů, druhá příčka v tabulce, nám dává dobrou náladu do nepopulární zimní přípravy. Bylo úžasné vidět, jak se kluci postupně zlepšují ve všech směrech a nejvíce mě potěšilo, že jsem viděl změnu i v jejich přístupu k fotbalu.

Přípravná utkání:

Neděle   17.02.2019   14:00 hod.   Moravan Lednice – FC Moravský Krumlov

Sobota   23.02.2019   14:00 hod.   Moravan Lednice – FC Sparta Brno

Sobota   02.03.2019   13:00 hod.   Sokol Lanžhot - Moravan Lednice  (UT v Hodoníně)

Sobota   09.03.2019   14:00 hod.   Moravan Lednice – FK Mutěnice

Sobota   16.03.2019   14:00 hod.   Moravan Lednice – Sokol Pohořelice