14. kolo Moravan Lednice - Vlkoš 5 : 1 (2 : 0)

Branky:   Fóbl Miroslav 3x, Markovič František, Wolgemuth Tomáš

Puchala Bohuslav - Čapka Jakub - Kozubík Lukáš - Fóbl Miroslav

Markovič František - Holešínský Jaroslav

Náhradníci:   Budlanský Luboš, Holáň David, Horáček Jaroslav, Kaňa Petr a náhradní

brankář Forman Petr

Za deštivého počasí a na kluzkém teréně se předehrávalo 14. kolo mistrovské soutěže. V prvním kole jsme ve Vlkoši prohráli 4 : 0, čehož si byli naši hráči vědomi, a proto začali utkání aktivně. V 5. minutě se na pravé straně uvolnil Bohuš Puchala, ale jeho centr odvrátila obrana hostů na roh, ze kterého jsme nic nevytěžili. V 10. minutě vysunul Jara Holešínský opět Bohuše Puchalu a tentokrát jeho centr našel v šestnáctce volného Mirka Fóbla, který se nemýlil a poslal Lednici do vedení. Ve 12. minutě zahrával Michal Ševčík rohový kop přesně na hlavu Lukáše Kozubíka, ale jeho hlavička šla těsně nad břevno. V 19. minutě narazil Jakub Čapka Jarovi Holešínskému, který se ocitl sám před brankářem, ale jeho střela šla do něho. Ve 20. minutě poslal Jara Holešínský do úniku Frantu Markoviče, jehož střelu vyrazil brankář Podolan na roh, ze kterého jsme branku hostí neohrozili. Ve 26. minutě přihrál na šestnáctce Jara Holešínský Mirkovi Fóblovi a jeho střela znamenala vedení 2 : 0. Ve 30. minutě zahrával Mirek Fóbl trestný kop. Jeho dělovka z 25 m orazítkovala břevno. Ve 44. minutě zahrával trestný kop z 20 m Franta Markovič. Jeho střelu k tyči bravurně vytáhl brankář Podolan na roh, který jsme následně nezužitkovali. Po celý poločas jsme byli lepší a aktivnější. Hosté si žádnou gólovou šanci nevypracovali. Zahrávali tři rohové kopy, s nimiž si naše obrana s přehledem poradila.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu. Hosté se snažili nakopávat dlouhé míče hlavně na útočníka Davida, kterého však naši obránci uhlídali. Ve 49. minutě se dostal na šestnáctce hostí k míči Mirek Fóbl a krásným lobem završil svůj čistý hattrick. V 57. minutě dal pod sebe Jara Holešínský a Mirek Fóbl ze 3 m neuvěřitelně minul prázdnou branku. V 67. minutě se dostali ke slovu i hosté, ale Davidovu dobrou střelu brankář Podškubka vyrazil. V 71. minutě zahrával Franta Markovič z 25 m trestný kop a jeho prudká střela podél zdi k tyči znamenala vedení 4 : 0. V 74. minutě obešel Jara Holešínský stopera Vlkoše a následná střela trefila vybíhajícího brankáře Podolana. V 80. minutě se dostal k míči hostující Miroslav Novák a nechytatelnou střelou od tyčky do brány snížil na 4 : 1. Na konečných 5 : 1 upravil po rohovém kopu krásnou hlavičkou Tomáš Wolgemuth. Za předvedený výkon je výsledek zasloužený.