24. kolo Dubňany - Moravan Lednice 1 : 2 (0 : 1)

Branky:  Holešínský Jaroslav, Fóbl Miroslav

Svoboda Marek - Šidlo Ondřej - Dvořáček Ladislav - Fóbl Miroslav
Pálka Tomáš - Holešínský Jaroslav

Náhradníci:  Herman Alexander, Knesl Tomáš

Lednický Fóbl odložil dubňanské postupové oslavy. Minimálně na týden.

Šampaňské se dál chladí v lednici, mistrovská trika zůstala zabalená ve skříni. Oslavy totiž byly minimálně na týden odloženy. Dubňany, kterým k definitivní jistotě postupu schází jediný bod, totiž první mečbol nevyužily, když v domácím prostředí s Lednicí prohrály 1:2. Radost domácích hráčů i fanoušků překazil v 89. minutě hostující kanonýr Miroslav Fóbl.
Baníku k postupu do krajského přeboru nepomohla ani branka Dušana Svitáka. Mladému záložníkovi se proti Lednici daří. Třiadvacetiletý fotbalista totiž proti soupeři z Břeclavska skóroval dvakrát už na podzim, v neděli se trefil proti Moravanu i doma. Ani přesný zásah hodonínského odchovance však Dubňanům nestačil.
Po těsné porážce zavládlo v bývalém hornickém městě zklamání. „Je to velká škoda. Věřili jsme, že aspoň ten bod doma získáme. Byli jsme blízko, bohužel závěr jsme nezvládli," uvedl domácí kouč Cyril Blahůšek.
Ten se po těsné porážce na nic nevymlouval. „Zápas jsme si prohráli sami. Soupeř hrál v deseti, přesto jsme v naší šestnáctce nechali osamoceného Fóbla, který nám dal druhý gól," pravil Blahůšek.
Bývalý trenér Rohatce a Ratíškovic moc dobře věděl, že jeho tým nečeká žádný lehký soupeř. Naopak, Blahůšek své svěřence nabádal k obezřetnosti. „Lednice je nebezpečný mančaft. Svoji kvalitu ukázali hlavně Fóbl s Holešinským. Každý měl jednu střelu a z ní nám dal gól. Soupeř byl neskutečně produktivní. Jinou šanci Moravan neměl," prohlásil Blahůšek.
Dubňany se proti pozorně bránícímu Moravanu těžce prosazovaly. Hosty navíc povzbudil vedoucí gól kapitána Holešinského. Vysoký útočník se hlavou trefil po rohu Fóbla. Lednice hrozila hlavně z rychlých výpadů. Dvakrát se před brankářem Novotným ocitl Pálka, který nejprve nastřelil domácího gólmana a následně pálil z úhlu mimo.
Baník měl v prvním poločase pouze jednu šanci. Dorážku Štose odvrátila hostující obrana do bezpečí. „Zápas se mi moc nelíbil. Oboustranně se hrálo dost opatrně," řekl Blahůšek.
Toho po hodině hry potěšil Sviták, který se zbavil protihráče a prudkou střelou nedal brankáři Hanzelovi žádnou šanci. Ještě předtím před slovenským gólmanem selhali Mráz s Albertem.
Aktivita Dubňan po vyrovnávací brance ochabla. Baníku nepomohlo ani vyloučení Poláka. Krajní bek Lednice uviděl v 83. minutě za zakopnutí míče druhou žlutou kartu a zbytek zápasu sledoval z podchodu. Rozhodnutí padlo v 89. minutě. Domácí obrana nechala ve vlastním pokutovém území trestuhodně volného Fóbla, a ten přízemní ranou k levé tyči průměrný duel rozhodl.
Celek z Hodonínska má dvě kola před koncem soutěže šestibodový náskok před Lednicí a Velkými Pavlovicemi. „Snad s Šaraticemi alespoň bod uhrajeme," věří Blahůšek.

Autor: Libor Kopl