12. kolo Ratíškovice - Lednice 0 : 1 (0 : 0)

Polák Michal - Wolgemuth David - Wolgemuth Tomáš - Kolek Jakub
Svoboda Marek - Vejvančický Roman - Šidlo Ondřej - Herman Alexander
Sedláček Radek - Očenášek Zdeněk

Náhradníci:  Kuřil Zdeněk, Sirotka Jiří, Polach Lukáš

Vítězná série Ratíškovic skončila. Lídr první A třídy skupiny B po čtyřech zápasech znovu padl. Baník ve 12. kole přišel o letošní domácí neporazitelnost, když před slabou návštěvou prohrál s Lednicí 0:1. Tři body zajistil Moravanu Radek Sedláček, který překonal brankáře Kratochvílu v 56. minutě.
Ratíškovice sobotní duel vůbec nezvládly. Výkon Baníku zůstal za očekáváním. Oslabeným domácím se nedařilo, po odstoupení záložníka Trávníka upadla hra celku z Hodonínska do podprůměru. V závěru favorit sahal po bodu, ale střídající Kundrata porážku neodvrátil.
„Zklamaný jsem z výsledku a především z výkonu. Byl to jeden z našich nejhorších zápasů v sezoně. Kromě závěrečné čtvrthodiny jsme si nevypracovali pořádnou šanci. Nedařila se nám kombinace, vázla souhra, ani pohyb hráčů nebyl dobrý," zlobil se na mátožné svěřence ratíškovický kouč Petr Kopl.
Ten neví, s kým poslední dva podzimní duely odehraje. Před týdnem totiž přišel jednašedesátiletý trenér o Tomáše Voříška, který se v týdnu podrobil artroskopii kolena, v sobotu zase nedohrál Lukáš Trávník. Starší bratr známého ligového záložníka odstoupil ze hry již v 16. minutě. Jelikož mutěnickému odchovanci brzy vyprší hostování, zbytek podzimu dohraje Pod Búdama. „Musíme mu poděkovat. Opravdu mám ve všech zápas hodně pomohl," řekl Kopl.
Ratíškovické fotbalisty poslední střetnutí hodně bolelo. Ošetřováni masérem Tomanem museli být i stoper Vybíral a středopolař Kordula. „Snad se dáme dohromady a podzim nějak dohrajeme. Byla by velká škoda si v posledních dvou zápasech pokazit celkem slušný dojem," řekl Kopl.
Jeho tým proti Lednici věrné příznivce zklamal. Hlavně v prvním poločase zůstal výkon Baníku za očekáváním. „Takto lídr soutěže opravdu nehraje," zlobil se domácí kouč o poločasové přestávce.
Celek z Hodonínska branku Hanzela za pětačtyřicet minut pořádně neohrozil. Výjimkou byl trestný kop Korduly, po kterém se balon otřel o břevno lednické svatyně. Ze hry se domácí do šance nedostali. Moravan byl důraznější i nebezpečnější, ale nepřesnosti ve finální fázi jej v ofenzivním snažení brzdily. Sedláček pálil z voleje nad, Herman zase vedle. Hosté zahrávali v první půli dost standardních situací, Ratíškovice ale všechny ošemetné situace i se štěstím ustály.
Rozhodující moment přišel v 56. minutě. Po rohovém kopu Lednice skončil míč nejprve na levé tyči Kratochvílovy svatyně, dorážka Sedláčka už se třepetala v síti. „Standardní situace předcházela jasná ruka protihráče," právem láteřil domácí stoper Milan Koplík.
Vzápětí mohl vedení Moravanu pojistit Svoboda, který mířil zbrkle mimo.
Soužící se Baník, který se místo hry věnoval především diskuzím s oboustranně nepřesným sudím Procházkou, se probral až v závěrečné desetiminutovce. Do šance se dvakrát dostal Vacenovský. Nejlepší střelec první A třídy ale pokaždé hlavičkoval nepřesně. Následně se k zakončení dostal Vrba. I jeho pokus hlavou šel mimo.
Nejblíže vyrovnání byl v 89. minutě střídající Kundrata, který však ze dvou metrů nedostal balon za Hanzela. „I když nás domácí na konci zatlačili, naše vítězství je zcela zasloužené," řekl vedoucí Moravanu Lednice Miroslav Schallenberger.

Zdroj: Hodonínský deník
Autor: Libor Kopl