2. kolo Blatnice - Moravan Lednice 1 : 6 (1 : 3)

Branky:  Pálka Tomáš 3x, Tetur Ivo, Janulík Tomáš, Fóbl Miroslav

Tetur Ivo - Vejvančický Roman - Očenášek Zdeněk - Janulík Tomáš
Pálka Tomáš - Fóbl Miroslav

Náhradníci:  Polach Lukáš, Beneš David, Černín Vít, Holešínský Jaroslav, Kovář Filip

Blatnice obdržela všechny branky po brejkových akcích

Krutou porážku hned na úvod nové sezony utrpěli fotbalisté Blatnice. Celek z Veselska ve 2. kole I. A třídy nestačil na Lednici, které podlehl vysoko 1:6. Hosté rozebrali protivníka po brejkových akcích. Polovinu z nich zakončil Tomáš Pálka. Útočník Moravanu se po krátké letní přestávce blýskl hattrickem. Čestný úspěch domácího týmu vstřelil hrající předseda David Vaněk.

Zkušený forvard má stejně jako blatnický trenér Jan Ondra o čem přemýšlet. „V tom, co chceme hrát, nejsme dostatečně dobří. Na týmu se navíc projevuje fakt, že mu chybí herní sebevědomí. Potřebovali bychom vyhrát dva tři zápasy, což se nám zatím nedaří,“ říká Ondra.

Blatnice se navíc dopustila spousty chyb a jednoduchých ztrát, které chytře hrající protivník tvrdě potrestal. „Celý zápas byl o tom, že jsme drželi balon, chvíli kombinovali, ale po lehkovážné ztrátě jsme o něj uprostřed hřiště pokaždé přišli. Lednice nám dala šest branek po brejkových situacích. Góly padly jako přes kopírák,“ tvrdí Ondra.

Kanonádu načal v 9. minutě Pálka. Na 2:0 po půlhodině hry zvýšil Tetur, pak se znovu trefil Pálka. Blatnice stačila výsledek do přestávky zkorigovat, když hostujícího brankáře Fibingra po vysunutí ve středu hřiště obstřelil Vaněk. Žádné jiné šance domácí už neměli. „Byli jsme nervózní, nepřesní. Nebyli jsme schopní se dostat do šestnáctky soupeře,“ uvedl Ondra.

Moravan i po přestávce dobře bránil vlastní polovinu hřiště a po zisku míče chodil do rychlých brejků, které měl výborně secvičené. Krátce po změně stran skóroval Janulík. V 65. minutě završil Pálka hattrick a triumf Lednice dokončil kanonýr Fóbl. „Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství. Přehrál nás taktickým a vyspělým výkonem. Mohli jsme prohrát ještě větším rozdílem,“ přiznal domácí kouč, který po nedělním zápase upozornil na viditelnou výškovou převahu hostí. „Proti našim prckům to bylo zajímavé,“ poznamenal Ondra.

Ten v prvním mistrovském zápase postrádal Straku a Janíka, příchod stopera stopla rakouská strana, bývalý hráč Zlína dál zůstává v zahraničí. Blatnice si tak musí v dalších zápasech pomoct z vlastních zdrojů.

I. A třída skupina B, 2. kolo

FK Blatnice – Moravan Lednice 1:6 (1:3)

Branky: 39. David Vaněk – 9., 37. a 65. Tomáš Pálka, 30. Ivo Tetur, 48. Tomáš Janulík, 88. Miroslav Fóbl

Rozhodčí: Knecht – Krbůšek, Dohnal

Žlutá karta: Ivo Tetur (Lednice)