Jdi na obsah Jdi na menu

2. kolo FC Bučovice - Moravan Lednice 3 : 1 (0 : 1)

12. 8. 2018
Branky: 35´ Tomáš Pálka 0:1, 53´a 55´ Martin Nitschneider  2:1, 65´ Michal Handlíř 3:1.

Sestava
 David Nosek
Matěj Mikáč (79' Marek Svoboda) - Radek Sedláček - Jiří Ferby - Tomáš Wolgemuth
 Viktor Kacr - Lukáš Svoboda - Vejvančický Roman - Ivo Tetur
Filip Kovář (63´ Roman Sedláček) - Tomáš Pálka

K prvnímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Bučovic, kde se nám dlouhodobě nedaří. Příznivý výsledek jsme si neodvezli ani tentokrát, i když jsme měli k němu nakročeno velmi dobře. Hráli jsme organizovaně, vyčkávali na to, co vymyslí soupeř, ale ten nás ničím nepřekvapil. K blízkosti naší branky se dostával jen dlouhými nákopy. Tím si vytvořili domácí dvě šance, které zneškodnil včasným vyběhnutím David Nosek. My jsme se poté více osmělovali a podnikali nebezpečné brejky. Po půl hodině hry Tomáš Pálka dostal nádhernou, kolmou přihrávku do sprintu, udělal kličku vybíhajícímu brankáři a do prázdné branky bezpečně skóroval.  Domácí byli jako opaření a na nic se nezmohli, jen my jsme jim darovali několik trestných kopů zbytečnými fauly v blízkosti naší šestnáctky. V poslední minutě prvního poločasu jsme podnikli rychlý brejk a domácí od pohromy zachránil brankář Hanák, když reflexivně vyrazil na rohový kop nádherný volej Viktora Kacra.  Ten nám rozhodčí umožnil ještě zahrávat a po centru se objevil sám před domácím brankářem  Tomáš Pálka, bohužel trefil jen jeho nohy. Troufám si tvrdit, že toto byly rozhodující momenty utkání. Do druhého poločasu jsme vstoupili moc profesorsky, naopak domácí podstatně zvýšili bojovnost a to na nás platilo. Místo, abychom hráli jednoduše, snažili jsme se pod tlakem vymýšlet a tím jsme přicházeli o míče nebo jsme faulovali. Domácí nám vstřelili díky důslednosti dva rychlé góly a rázem byli páni na hřišti. My jsme naopak úplně přestali hrát a vyústěním všeho byla nádherná třetí branka, bohužel v naší síti. Hru jsme poté zredukovali na tři obránce a jiskřičku naděje mohl vykřesat Marek Svoboda, bohužel po sólu trefil jen břevno domácí branky.